Ochrana laku a karosérie

Keď investujete do auta, rozhodne to nie sú malé financie. Ak chcete udržať krásu vášho auta,  je dôležité starať sa o svoje vozidlo a neustále myslieť na jeho ochranu. Škrabance a odreniny od kamienkov či iných nástrah na cestách môžu karosériu poškodiť,  a to je niečo, čo nikoho nepoteší. Ochranné fólie na karosérie majú úžasnú možnosť auto a jeho karosériu ochrániť a vylepšiť jej vzhľad.

Prečo ochranné fólie? 

Dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre ochranné fólie je hneď niekoľko. V prvom rade veľmi účinne chránia lak karosérie auta, čo priamo vplýva na jeho príťažlivý vzhľad aj po dlhšom čase. Auto si tak uchováva vzhľad novoty a udržiava si svoju hodnotu. Môžete to využiť v prípade budúceho predaja vozidla.

Aj keď je ochranná fólia karosérie na autetakmer neviditeľná, vozidlo ochráni naozaj dostatočne! Chráni nielen farbu, ale je to aj vhodná ochrana autolaku. Kamienky, soľ, krúpy a rôzne uvoľnené predmety na cestách, vtačí trus, konáre od stromov, poškodenia od dverí pri tesnom parkovaní a mnoho ďalších sú dennými nástrahami, ktoré poškodzujú lak a krásu karosérie. 

Človek si to ani neuvedomuje, ale často si karosériu poškodíme sami bežnými činnosťami a predmetmi. Napríklad pri nakladaní kufrov, kočíkov, iných predmetov veľa krát nemôžeme byť pozorní a hneď je nejaký ten škrabanec na svete. Alebo obyčajné otváranie dverí keď prstienkami, hodinkami, či dokonca nechtami denno-denne škriabeme lak pod kľučkami. 

Nástrah je veľa a ochranné autofólie  karosérie vámpomáhajúsa s nimi vysporiadať.     

Typy ochranných fólií s ktorými pracujeme: 

Hexis Bodyfence

Ochrannú fóliu Bodyfence od Hexis tvorí špeciálny priehľadný film potiahnutý lepidlom, aby dokonale ochránila vašu karosériu.  Pýši sa nielen efektívnou ochranou farby, ale aj schopnosťou samostatnej opravy a jednoduchou inštaláciou. Táto fólia okrem iného chráni aj pred externými vplyvmi, akými môžu byť škrabance od iných vozidiel, odrazy kamienkov, UV žiarenie či čistiace kefy na umyvárkach . V prípade poškriabania sa zregeneruje pri bežnej teplote alebo s použitím teplej vody. Vďaka antiadhezívnej zložke, ktorú vrstva Bodyfence obsahuje sa  ľahko sa čistí a bráni špine a prachu, aby sa dostali až k farbe. Vyrába sa v rôznych prevedeniach:


BODYFENCE

Hoci sa jedná o základný typ ochrannej fólie, jej vysoký štandard vás príjemne prekvapí. Bezpečne ochráni lak pred kamienkami, škrabancami a inými vonkajšími vplyvmi. Je hydrofóbna, má hrúbku 155 mic. a životnosť cca 7 rokov. Vybrať si môžete z lesklého alebo matného prevedenia. 

BODYFENCE X / BODYFENCE P

Ochranné fólie najvyššej prémiovej kvality  Bodyfence X/ Bodyfence P vyrobené najnovšou technológiou pre maximálnu ochranu vášho vozidla až na cca 10 rokov. Vďaka svojej hrúbke 155 – 185 mic. zaručujú vysokú odolnosť pred mechanickým poškodením, zvýšené hydrofóbne vlastnosti zase bránia nečistotám priľnúť k laku, a tým udržovať auto čisté. Jej samoregeneračné schopnosti určite oceníte v prípade vzniku škrabancov a odrenín. Ultra lesklý povrch sa navyše postará aj o dizajnovú stránku vášho automobilu.

3M Scotchgard 

Dokonale priehľadná polyetylénová ochranná fólia Scotchgard od známeho výrobcu 3M je unikátnym produktom. Je odolná voči škvrnám a škrabancom,  žltnutiu, ochráni farbu vozidla a zároveň pôsobí aj ako ochrana laku. Okrem toho má schopnosti samostatnej regenerácie, pýši sa vysokou odolnosťou a jednoduchou údržbou. Je výsledkom dlhoročným výskumov a pozorovaní, a tak patrí k špičke na trhu. Výhodou je aj jej prípadné bezpečné odstránenie a to, že nepoškodí farbu ani karosériu. Aplikovať sa môže na celý povrch vozidla, alebo len na časti najviac ohrozené mechanickým poškodením, ako sú blatníky, nárazníky, bočné zrkadlá, hrany, kapotu a svetlomety. Táto ochranná fólia je ideálnou voľbou pre všetky typy vozidiel, vrátane motocyklov či štvorkoliek. V kombinácii s car wrap fóliami 3M sa vaše vozidlo môže stať dizajnovým skvostom.  


WINFOL PPF NANO 

Sme hrdí, že vám v rámci sortimentu ochranných fólii môžeme ponuknúť aj najnovšiu špičkovú ochrannú autofóliu WinFol PPF Nano tretej generácie s NANO povrchovou úpravou. Ide o  autofóliu vyrobenú z najmodernejšieho polyuretánového materiálu s hydrofóbnym náterom, ktorý odpudzuje vodu a uľahčuje tak čistenie od mušiek a iných nečistôt. Samozrejmosťou je jej regeneračná schopnosť, ktorá zaručuje zmiznutie škrabancov pri použití horúcej vody. Určite oceníte aj to, že vám nikdy nezožltne. Výrobca garantuje životnosť až 10 rokov. Je len na vás, či svojmu štvorkolesovému miláčikovi doprajete lesklý alebo matný vzhľad v podobe WINFOL PPF NANO alebo Satin/Matte.     


Prečo si vybrať AB spoločnosť Autofólie Bratislava?

Aplikácia ochranných autofóliíje detailná práca, ktorá si vyžaduje prax, zručnosť, presnosť a čas. Jedná sa o prácu, ktorej výsledkom má byť čo najlepšia ochrana laku karosérie a teda pri práci musíte byť precízni, aby nedošlo k poškodeniu karosérie. Celý proces musí byť dôkladný od samého začiatku. Príprava povrchu si vyžaduje detailné umytie, odstránenie nečistôt, odmastenie a dekontamináciu povrchu.  Je to dôležite, aby sa fólia čo najlepšie priľnula na povrch. Samotná aplikácia musí byť čo najprecíznejšia, čo si vyžaduje zručnosť, prax a čas, tak aby výsledok bol perfektný.

V našej spoločnosti sme prešli niekoľkými školeniami, spolupracujeme s rôznymi inými firmami s ktorými si vzájomne vymieňame skúsenosti a pomáhame, pracujeme len so špičkovými materiálmi, ktoré máme rokmi overené. Za sebou máme množstvo čiastkových polepov, ako aj polepov celých karosérií.

Aplikovanie ochrannej fólie je možné prakticky na akékoľvek miesto karosérie – podľa vašich požiadaviek a špecifikácií. Najohrozenejšími časťami sú svetlomety, predný nárazník, predná kapota, spätné zrkadlá, lemy blatníkov a dverí, ale aj okolie kľučiek či nakladacia plocha kufra.

Ak napríklad najviac využívate rýchlostné komunikácie, odporúčame ochrániť najmä prednú časť vozidla. Pri parkovaní na sídlisku je ideálnym riešením aplikovanie autofólie po bokoch. Komplexné riešenie ponúka aplikácia ochrannej fólie na celú plochu vozidla.