Benefity Autofólií

Autofólia je vynikajúci autodoplnok

s  množstvom pozitív,  kvôli  ktorým  sa  investícia  do  nich  oplatíOchrana ( tónovanie, fóliovanie ) okien tak môže byť spojením efektivity a príťažlivosti. Fólie na okná sa aplikujú za rôznym účelom, podľa potrieb a požiadaviek používateľa, ktoré môžu byť naozaj rôznorodé. Skrášlenie vzhľadu auta, odraz slnečného tepla, ochrana pred UV žiarením, zabránenie slnečného oslnenia, zvýšenie bezpečnosti proti zraneniu pri nehode alebo zabránenie viditeľnosti do interiéru odrádzajúce potencionálnych zlodejov. To sú len niektoré z dôvodov, prečo sa takáto ochrana okien vyplatí. Autofólie vyššej kvality poskytujú všetky z uvedených výhod. Lacnejšie typy len čiastočne alebo krátkodobo poskytujú niektoré z výhod.

Prečo vybaviť automobil autofóliami

  • Dodávajú jedinečný vzhľad – ponúkame širokú škálu autofólií, ktoré sú vhodné pre všetky typy osobných aj nákladných vozidiel. Vybrať si môžete z rôznych typov, pričom každý má svoje výhody a unikátne vlastnosti.
  • Znižujú zdravotné riziká –  výrazne zabraňujú prehrievaniu posádky. Dôležité je to najmä pri deťoch v detských sedačkách. Je známe, že vystavovanie sa slnečnému UV žiareniu predstavuje hrozbu pre zdravie očí a pokožky. Fólie na okná svojou unikátnosťou zaisťujú účinnú „slnečnú clonu“ chrániacu pred škodlivými vplyvmi slnka. Vďaka tomu môže byť cestovanie príjemným zážitkom aj v horúcich letných dňoch. 
  • Znižujú teplotu –  súčasné autofólie v porovnaní s neošetrenými automobilovými sklami dokážu odraziť až 63% slnečnej energie. Chladnejší interiér je nielen príjemnejší, ale navyše nie je nutné tak často používať klimatizáciu, čím sa zvýši jej životnosť a tiež dôjde k úspore paliva.
  • Zamedzujú blednutiu –  kvalitné autofólie blokujú  až 99% škodlivých lúčov UV žiarenia a tiež značne znižujú teplotu vo vnútri vozidla. Obmedzením týchto dvoch hlavných faktorov, podieľajúcich sa na blednutí, predĺžite životnosť vybaveniu interiéru vozidla. Ochrana okien tak zároveň funguje aj ako ochrana posádky, ochrana sedadiel, kobercov, dreveného obloženia alebo palubnej dosky.  
  • Znižujú oslnenie –  prílišné oslnenie pri riadení vozidla nie je len rušivé, ale tiež nebezpečné. Mnohokrát je dokonca príčinou kolízie vozidiel. Priveľa jasného svetla prechádzajúceho cez okná zhoršuje viditeľnosť. Kvalitné fólie na okná však spoľahlivo obmedzujú množstvo oslňujúceho svetla prenikajúceho oknom automobilu. Zlepší sa tak viditeľnosť a bezpečnosť a tiež sa uľaví vašim očiam.  
  • Poskytujú vyššie bezpečie a kvalitnejšiu ochranu  –  výhodou silnejších autofólií je, že zaisťujú vyššiu úroveň ochrany pre prípad nehody. Pouliční zlodeji navyše neuvidia dovnútra vozidla, a tak budú aj vaše veci lepšie chránené.
  • Niekoľko stupňov tónovania  - podľa tónovania je k dispozícii široká ponuka autofólií, od prakticky neviditeľných až po tmavé odtiene.

Montáž autofólií nie je jednoduchá, hoci tak vyzerá. Vyžaduje si kombináciu zručností, znalosti materiálov ako aj samostatných typov áut, ktoré majú svoje špecifiká. Montáž profesionálnou firmou netrvá dlho. Priemerný čas aplikácie fólie na okná je 2 hodiny.

Výber správneho typu autofólií naopak, nie je náročný proces a určite stojí za vynaložený čas a úsilie. Aby ste si mohli správne vybrať, odporúčame si prezrieť jednotlivé typy autofólií a ich výhody. Môžete sa viac dozvedieť o tom, ako si správne vybrať autofólie a zistite tiež, ako správne vykonať montáž fólie na okná.


Stále však platí staré príslovie ”Je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť alebo o tom čítať “. Pre správny výber určite odporúčame navštíviť profesionálnu firmu, ktorá vás prevedie výberom. Prezentuje rôzne typy, vysvetlí výhody a nevýhody, vlastnosti, ako aj výkon eliminácie prestupu slnečného tepla pomocou meracích zariadení. Budete si môcť naživo pozrieť vzhľad fólie, jej tmavosť, priehľadnosť cez fóliu ako z exteriéru, tak aj z interiéru a budete ju môcť priložiť k vášmu autu.  Toto všetko vám pomôže pri rozhodovaní o tej najvhodnejšej fólii pre vaše auto. 

Osobná prezentácia vám najlepšie pomôže sa správne rozhodnúť

E-mail: info@autofolie-bratislava.eu

Telefón: +421 903 632 203
Rezervovať termín