Typy autofólií

AB spoločnosť Autofólie Bratislava 

má v ponuke najrôznejšie druhy okenných autofólií od popredných svetových výrobcov Johnson Window Films , SunTek, 3M a WinFol. Ide o  výber tých najlepších autofólií zo sveta, ktorých kvalita je overená dlho ročnou tradíciou.

Avšak, pri výbere správneho typu zákazník na pohľad nerozozná rozdiel medzi jednotlivými typmi okenných autofólií. Na vzorkovníkoch takmer všetky vyzerajú rovnako, či sa jedná o keramické alebo farbené autofólie. Čierna ako čierna. Rozdiel sa ukáže až po určitej dobe používania.Pri výbere sa preto zákazník musí spoľahnúť na dôveryhodnosť informácii prezentovaných montážnou firmou. 

Existuje niekoľko pravidiel, ktorých by sa mal zákazník držať pri výbere a pred objednaním na aplikáciu autofólií na sklá automobilu:

Kategórie autofólií 

Keramické autofólie 

Najvyspelejšia technológia nano-ceramic Keramické častice sú najodolenejšie voči silnečnému žiareniu a najlepšie eliminujú slnečné teplo. Dokonca ich odolnosť a výkon eliminácie slnečného tepla je vynikjúci aj pri najsvetlejších odtieňoch. Veľkou výhodou je aj, že nerušia GPS a rádiový signál ( v prípade že anténa je zabudovaná v skle auta ).   

Pri výrobe keramických autofólií je použitá inovatívna metóda nano-ceramic, pri ktorej sa používa Nitrid Titán. Táto zlúčenina je veľmi tvrdým a odolným keramickým materiálom, ktorý ma ešte lepšie redukčné vlastnosti ako kovové čiastočky.  Keramické autofólie sa tak pýšia špičkovou odolnosťou, dlhou životnosťou, vysokým odrazom slnečného tepla a navyše aj jedinečným a príťažlivým dizajnom. Odtieňové možnosti týchto fólií sú veľmi široké a aj tie svetlé odrážajú až 32% slnečného žiarenia. Keramické častice nie sú vodivé a príde automobilov so zabudovanou anténou v skle neruší rádiový a ani GPS signál. 

10-ročná záruka je zábezpekou toho, že dostanete naozaj kvalitný a špičkový produkt, ktorý v súčasnosti vyrába len niekoľko výrobcov.

Hybridné autofólie 

Hybridné autofólie spojením farebných autofólií a metalických autofólií. Zobrali si to najlepšie z oboch, a tak ponúkajú vysoký výkon eliminácie, redukcie slnečného žiarenia a príťažlivý vzhľad v jednom. Sú efektívnou a kompletnou voľbou za vynikajúcu cenu. Tento typ okenných autofólií je najpoužívanejším typom s dlhoročným  skúsenosťami a veľkým množstvom spokojných zákazníkov. Na tieto autofólie poskytujeme 7 ročnú záruku . Zo skúseností však vieme, že jej životnosť je viac ako 10 rokov.   

!!! Upozornenie !!! 
Menej kvalitné okenné autofólie s menšou vrstvou metalických častíc majú nižší výkon odrazu slnečného žiarenia, menej rokov záruky a životnosti.